Content top line

Corner Bar2015/2016 Players of the Game
Sponsored by Corner Bar


Coaches are encouraged to select a Player of the Game for each game


Friday, Jan 1 Team and Player of the Game Team and Player of the Game
12:00 PM Bemidji: Wylee Gladen Bismarck White: Colton Bertch
12:00 PM Brainerd: Jack Andres Bismarck Red: Mathew Eide
12:00 PM Minot: Player Champlin Park: Player
1:45 PM Fargo Blue: Trent Wiemken St. Cloud: Jack Smith
1:45 PM Wayzata: Lucas Rasmusson Hibbing-Chisholm: Connor Willard
1:45 PM Calumet: Jack Helminen Andover: Garrett Schifsky
3:30 PM Eagan: Noah Hermanson Hermantown: Samuel Anderson
3:30 PM Fort Frances: Karson Bibeau Fargo Black: Tyler Weisgram
5:15 PM Bismarck White: Cru Walker Minot: Casey Fjeld
5:15 PM Champlin Park: Cooper Baxley Bemidji: Ethan Maish
6:30 PM St. Cloud: Cullen Hiltner Wayzata: Jack Brandt
7:00 PM Andover: Chase Crupi Brainerd: Haden Kruse
7:00 PM Bismarck Red: Sky Solig Calumet: Aksel Loukus
8:30 PM Fort Frances: Peyton Avis Eagan: Owen Mitchell
8:30 PM Fargo Black: Ryan Grothman Hermantown: David Rutka
8:15 PM Hibbing-Chisholm: Evan Radovich Fargo Blue: Tanner Kirkeby
Saturday, Jan 2 Team and Player of the Game Team and Player of the Game
8:00 AM Bemidji: Connor Savard Minot: Tre Sortland
8:00 AM Bismarck White: Sean Korsmo Champlin Park: Hogan Sinjem
8:00 AM Brainerd: Cole Beyer Calumet: Dean Loukus
9:45 AM St. Cloud: Grant Martin Hibbing-Chisholm: Drew Kubena
9:45 AM Wayzata: Grayson Wong Fargo Blue: Casey Rupp
9:45 AM Bismarck Red: Jacksen Welle Andover: Mason Cotter
11:30 AM Fargo Black: Owen Bartz Eagan: Anthony Cardenas
11:30 AM Hermantown: Alec Misiewicz Fort Frances: Shaymus Stevenson
5:00 PM Bismark White: Colton Bertch Bismark Red: Holden Ubi
5:00 PM Minot: Brasen Boser Brainerd: Tristan Dawson
6:45 PM Hibbing/Chisholm: Erick Sanborn Fort Frances: Oliver Kobelka
6:45 PM Champlin Park: Tanner Thompson Calumet: Luke Marcotte
5:00 PM Wayzeta: Cadden Oshie Fargo Black: Brendon Richards
8:30 PM St. Cloud: Team Hermantown: Cole Antcliff
8:30 PM Bemidji: Nathan Alto Andover: Logan Seward
6:45 PM Fargo Blue: Gunnar Barwicki Eagan: Will Huseman
Sunday, Jan 3 Team and Player of the Game Team and Player of the Game
9:00 AM Bismark: Caleb Moore Fargo Black: Wyatt Corrington
9:00 AM Wayzata: Matthew Hein Bismark Red: Kadin Kisse
10:45 AM Minot: Brasen Boser Hibbing/Chisholm: Christian Galatz
10:45 AM Brainerd: Anthony Menghini Fort Frances: Aiden Butts
12:30 PM Team: Player Team: Player
12:30 PM Team: Player Team: Player
2:30 PM Team: Player Team: Player




Content bottom line